Vlajka a znak obce Kbel
Návrh blasonu -ZNAK
Červeno-modře polcený štít.V červeném poli zlatý stoupající půlměsíc shora prostřelený stříbrným šípem se zlatým hrotem a opeřením,v modrém poli šikmo položený zlatý dubový list,převýšený stříbrno-červeně polcenou růží.
List tvoří tři svislé pruhy,modrý,červený a modrý v poměru1:1:1.V modrém žerďovém pruhu bílo-červeně polcená růže,v modrém vlajícím pruhu šikmo položený žlutý dubový list,uprostřed středového červené hopruhu žlutý stoupající půlměsíc shora prostřelený stříbrným šípem se žlutým hrotem a opeřením.Poměr šířky k délce listu je 2:3.
Kromě stavebně nevýrazné budovy zámku stojí v obci obklopen hřbitovem také původně gotický kostel Navštívení Panny Marie někdy z poloviny 14.století, po třicetileté válce v roce1664 opravený a po požáru v letech 1885-86 pseudogoticky obnovený (požáru v roce 1874 padl údajně za oběť i vzácný Brandlův oltářní obraz). Z gotického období se do dnešní doby zachovalo jen několik kamenných portálů a zbytky původních fresek(jejich značná část vzala za své při restauraci, část je jich snad ještě pod novějšími omítkami).
Z výše uvedených informací čerpal také autor předkládaných návrhů obecních symbolů ,jejichž kompozice tvoří především figury, převzaté z heraldiky významných historických majitelů lokality.Připomenuti jsou nejen domácí vladykové ze Kbel (půlměsíc) a vladykové z Prachňan spolu s Mikulášem Dačickým z Heslova (šíp či střela) ale též obnovitel obce hr Jan Fridrich Trautmannsdorf (stříbrno-červeně polcená heraldická růže) i stavebník Kbelského zámku Jan Karel Náchodský z Neudorfu (dubový list).Růže je rovněž známým atributem mariánským a symbolizuje tak současně starobylý kbelský kostel. Užité tinktury pochází opět z heraldiky zmíněných rodů s výjimkou vladyk ze Kbel (barvy jejich erbu nejsou známy). Návrhy znaku provází upravené návrhy obecní vlajky, respektující zásady a zvyklosti současné české vexilologické tvorby.